Stěhovací firmy si snadno poradí i s vaší pračkou a chladničkou či mrazákem

Stěhujeme chladničku

Odmrazujte dva dny předem – neodmrazujte chladničku příliš brzy, je to zbytečné. Stačí pouhé dva dny před stěhováním, ovšem musíte ji nechat důkladně vyvětrat a vyschnout.

Vyjměte všechny pohyblivé části – nezapomeňte na žádný regál, polici, šuplík, nástavec, kryt. Tyto díly uložte do kartonové krabice a obalte je bublinkovou fólií. Krabici si popište!

chladnička v kuchyni

Zaplňte vnitřní prostor – vnitřek chladniček či mrazáků se může hodit k přestěhování některých lehčích textilií. Ušetříte tím i několik kartonových krabic. Dovnitř však nevkládejte nic těžkého, co by mohlo vnitřek poškodit, a navíc buďte ohleduplní ke stěhovákům, kteří chladničku ponesou na popruzích – na svých bedrech. Dovnitř se mohou vložit např. lehké přikrývky či přehozy postelí z mikrovlákna nebo dutého vlákna.

Na závěr chladničku či mrazák důkladně obalte tenkou flexibilní fólií ve více vrstvách. Použít můžete i fólii bublinkovou, ovšem ta se snáze trhá, než ta flexibilní. Flexi fólie dovede ochránit povrch spotřebičů před poškrábáním velmi účinně.

Chladnička se nenaklápí – stěhovací firmy to ví, ale raději se ujistěte, že tomu tak je.

pračka v místnosti

Stěhujeme pračku

Připravte si stěhovací šrouby – při zakoupení nové pračky je nutné nejprve odšroubovat ochranné šrouby nebo vruty, které jistí prací buben ve stabilní zafixované poloze. Tyto fixační komponenty však nevyhazujte, hodí se vám při případném stěhování bytů v Praze Odnes to. Pokud je máte doma, nezapomeňte je před zabalením pračky namontovat, a pokud je nemáte, upozorněte na tuto skutečnost stěhovací firmu, aby s pračkou zacházela obzvlášť opatrně, nenakláněla ji a přenášela ji ve svislé poloze.

Pračka patří k nejtěžším předmětům v domácnosti – zdánlivě „malá“ krabice, kterou svádí popadnout do rukou a přenést ji, kam chceme. Tohle snadno provedete s malou chladničkou, která váží něco kolem dvaceti kilo, ovšem hmotnost praček je úplně někde jinde. Pohybuje se kolem 60 – 80 kg. Počítejte s tím jak při jejím balení, tak i přemísťování. Stěhováci si ovšem dovedou poradit s pračkou i tam, kde nejezdí výtah a čeká je výstup do pátého patra.

4.5/5 - (2 votes)