Vliv bylinek na lidský organismus

Bylinky samozřejmě používáme nejen pro jejich blahodárné a léčivé účinky, ale v případě dochucení pokrmů, některé mají velmi příznivé působení právě na trávicí soustavu. My se však zaměříme na bylinky jako pomocníky při zdravotních problémech. Rovněž na jejich efektivnost a jak je to s užíváním v rámci časového intervalu.
 rostlina meduňky
 
Bylinky aneb co vše je myšleno pod tímto označením
 
Laicky lze konstatovat, že za bylinku se považuje jakákoliv rostlina, která je používána pro léčivý vliv. Z rostlin jsou především použity listy či květy. Bylinky, to není jen uvaření a popíjení čaje. Vždyť i moderní medicína využívá a neustále se intenzivně zabývá výzkumy bylin, které jsou používány zejména v přírodním lékařství a to už řadu tisíce let.
 bylinka v květináčku
Někdo věří v kouzlo, moc i účinnost bylin, někteří naopak. Jsou tací, kteří zásadně preferují byliny. Neměnným faktem zůstává, že užíváním adekvátních bylin a ve správném množství, lze ochránit tělo před mnoha nemocemi. Vhodnou stravou a bylinami lze zdolat i tzv. nevyléčitelné nemoci, a to včetně rakoviny.
 
 
Přínos a účinnost bylin
 
Vzhledem k tomu, že bylinná léčba potřebuje daný čas, je zapotřebí dvojnásobné vytrvalosti a především trpělivosti. Chemická léčba zabírá sice mnohem dříve, avšak eliminuje příznaky jen po určitý interval. Naopak přírodní léčba prostřednictvím bylin má efektivní a význačný vliv na danou příčinu.
 bylinky do čaje
 
Užívání bylin aneb jak často?
 
Důležité je mít na paměti, že nadměrná konzumace je škodlivá! Jedná se o léčivé byliny. Vzhledem k tomu, že léčivé rostliny plní svůj účel v rámci léčebného pozitivního vlivu, z čehož následně plyne, že nelze užívat neomezeně a v jakémkoliv množství. I když se jedná o přírodní látky, ale lidské tělo je rovněž musí náležitě zpracovat. Za vhodnou dobu se považuje užívání po dobu dvou týdnů a to většinou 2 až 3x za den. Výjimečně lze protáhnout na časový interval tří týdnů. Jestliže je zapotřebí léčebnou kůru opakovat, je třeba dát přestávku alespoň na několik dní, nejlépe na dobu jednoho týdne. Zvýšenou péči je třeba věnovat v těhotenství – zásadně vždy konzultovat s lékařem.

4/5 - (2 votes)