Kdy bude bazénová voda jako z křišťálu?

Většina lidí se rozhodne pro koupání ve vlastním bazénu ve chvíli, kdy jim začne koupání na veřejném místě z nějakého důvodu málo vyhovovat. Takové impulsy mohou být různé. Může se jednak o špatnou kvalitu vody na veřejném koupališti ve smyslu jejího znečištění. Vadit nám může i vysoká chlorace a chemický zápach. Mnozí lidé přestanou veřejné koupaliště navštěvovat od doby, kdy si odtud domů přinesou nějaké zdravotní komplikace v podobě ekzému, jiné vyrážky či třeba nepříjemných bradavic, což vyžaduje dlouhodobou léčbu. No a mnoho lidí zkrátka nechce nikam dlouho chodit anebo dojíždět, a chtějí mít vše na dosah ruky, takzvaně přímo pod nosem. A přesně to vše jim domácí bazén může nabídnout.
kruh na hladině
Nicméně proto, aby byla kvalita vody v našem domácím bazénu opravdu dokonalá, musíme i něco udělat. Když pomineme samostatnou a poměrně rozsáhlou kapitolu o využívání přípravků bazénové chemie, nesmíme zapomenout na bazénovou filtraci, bez které se obejdou jen ty nejmenší dětské bazénky o minimálním objemu vody. Nicméně většina lidí má na dvé zahradě bazén mnohem větší.
plavec s brýlemi
Aby nám bazénová filtrace dobře a dlouho sloužila, musíme zvolit ten pravý filtrační materiál do filtrační jednotky, a také kvalitní čerpadlo o odpovídajícím výkonu. Dostatečný výkon je takový, při kterém projde filtrační jednotkou v průběhu maximálně pěti hodin celý objem vody ve vaší nádrži. Je tedy zřejmé, že čím více kubíků vody ve svém domácím bazénu máte, tím výkonnější čerpadlo potřebujete
.
nohy u bazénu
Vyšší nároky na výkon mohou být dále způsobeny i solárním ohřevem vody, UV očistou vody či dlouhou bazénovou hadicí. Pokud se však v těchto věcech příliš nevyznáte, neváhejte požádat o radu někoho z prodejců těchto zařízení, kteří vám rádi poskytnou nejen radu, ale také i veškerý potřebný servis.

4/5 - (1 vote)