Rozkládací pohovka na každodenní spaní má řadu výhod

Ne každá domácnost má dostatečný prostor pro samostatnou postel například pro občasné přespání hostů nebo máte jen malý byt, ve kterém nemáte zvlášť ložnici a zvlášť obývací pokoj. Přesto můžete mít doma plnohodnotnou Ne každá domácnost má dostatečný prostor pro samostatnou postel například pro občasné přespání hostů nebo máte jen malý byt, ve kterém nemáte zvlášť ložnici a zvlášť obývací pokoj. Přesto můžete mít doma plnohodnotnou rozkladaci pohovka na kazdodenni spani. Spánkem trávíme až třetinu svého života, proto by postel jako taková, měla být pohodlná a kvalitní, abyste se na ní dobře vyspali a ráno se cítili svěží, ne dolámaní.

pohovka

Rozkládací pohovka je velmi praktická

Rozkládací pohovka pro každodenní spaní je velmi praktickým kusem nábytku. Přes den ji můžete používat jako klasickou sedací soupravu, kde si posedíte nebo trávíte čas s rodinou nebo návštěvou. Večer si pohovku jednoduše rozložíte a bude plnit roli plnohodnotného lůžka na spaní. Pokud máte v rozkládací pohovce pro každodenní spaní i úložný prostor, je to dalším plusem, jelikož tam můžete mít odložené peřiny, deky, ložní oblečení nebo cokoli jiného.

Jaké jsou typy rozkládacích pohovek

Rozkládací pohovky se od sebe liší způsobem, jakým se rozkládají. Existuje několik typů rozkládacích pohovek pro každodenní spaní, vy si musíte vybrat pro vás tu nejvhodnější, která se hodí právě do vašeho bytu. Jedním z typů je pohovka s jednou celistvou matrací, a právě tento typ je považován za nejvhodnější, protože při rozkládání jej velmi jednoduše vytáhnete směrem vpřed. Důležitý je i typ matrace, měl by být uložen na odpružených roštech, tehdy snese i větší zátěž a matrace nebude již po pár letech proležela. Dalším typem je matrace, která je ukryta v zásuvce, zde je však nevýhody, že matrace není v celku a můžete vám vadit, že matraci spíte zčásti na sedací ploše.

bílá pohovka

Při výběru rozkládací pohovky pro každodenní spaní dbejte také na rozměr pohovky po rozložení, pokud jste limitován prostorem v bytě, mohlo by se stát, že po rozložení pohovky vám už nezbude žádné místo v místnosti. Důležitý je i kvalita potahu, raději si připlaťte za pevnější potah, který vydrží a nebude po krátké době vyšisovaný. Textilní potah je sice hůře udržovatelný, ale příjemnější na dotek. Kožený nebo koženkový potah se zase snáze udržuje, ale v teplých měsících můžete mít pocit, že se na něj lepíte. Pokud si chcete pro sebe vybrat tu nejvhodnější rozkládací pohovku pro každodenní spaní, velký výběr naleznete na https://www.sconto.cz/.