Sedací nábytek pro naší domácnost


Domov má zabezpečit každému z nás pocit klidu a možnost odpočinku. Zařizujeme-li domácnost, první bude na řadě výběr sedacího nábytku. Pohovky jsou dnes v obchodech ve velikém výběru, všech možných velikoctech a opravdu při nákupu nevíme, který kousek se nám líbí více. Nemůžeme však dát jen na líbivost. Důležitá je praktičnost nábytkového kusu. První, co nám diktuje nákup, je velikost prostoru, kam pohovku pořizujeme. Každý z nás potřebuje k odpočinku něco jiného. Někdo si kupuje pohovku jen na příjemné sledování televizních programů, jiný jí zase využívá i k příležitostnému spaní. Mnozí mladí lidé koukají i na cenu nákupu, protože rozpočet začínající rodiny bývá často napnutý. Ve specializovaných centrech pro prodej nábytku si ale vybere každý.


pohovka a polštáře


Podle čeho vybírat ? 


 


1/ k čemu budeme pohovku používat


 


2/ kolik místa máme na požadovaný nábytek, kolik prostoru lze ušetřit


 


3/ kolik osob najednou bude pohovku užívat


 


4/ nároky na údržbu / povrch čalounění /


 


5/ požadavek na rozkládání ke spaní


 


6/ cena nábytku


 


7/ sladění vybraného kousku s ostatním vybavením


 


8/ typ pohovky dle opěrek, rohového vyhotovení apod.


pohovka ve velkém prostoru


Na co si dát pozor


 


Při nákupu bychom si měli dát pozor na několik věcí, které by nám později mohly znepříjemnit život. Každý z nás sleduje cenu výrobku. Neměli bychom na ní ale lpět natolik, že vybereme výrobek z nekvalitního materiálu, nekvalitně zpracovaný a ledabyle vyrobený. Taková věc se nám může do budoucna velmi vymstít. Po kratším, každodenním používání se najednou může stát, že se pohovka rozviklá, šrouby mohou začít vypadávat, čalounění se prošoupe nebo ztratí barvu, kterou mělo na začátku. Radost z pořízeného nábytku je pak ta tam. Je proto lepší při výběru dávat pozor, jak je dřevo zpracované, jaký je použitý materiál a jaká nebezpečí mohou při používání pohovky číhat. Takový kus nekupujeme na pár dní, a tak se tohle opravdu vyplatí. Určitě více, než pak vyřizování nepříjemných reklamací.


 Při výběru je nutné dbát i na estetická kriteria, kdy sedačka, která se nám líbí ve veliké výstavní hale, bude v naší malé garsonce jako pěst na oko. Praktičnost a možnost uspořit prostor pro jiné činnosti v bytě je též velmi důležité kriterium.


5/5 - (1 vote)