Čistota půl zdraví, i v případě bazénů to platí

Domácí bazény jsou v česku ve velké oblibě. Pořizují si je lidé nejčastěji k rodinným domkům, ale také na zahrady a k chalupám. Bazén poskytuje v létě skvělé osvěžení a dětem samozřejmě značnou dávku zábavy. Dospělí si naopak mohou v bazénu dopřát zasloužený odpočinek po těžkém a namáhavém pracovním dni.

Jenomže společně s bazénem přichází na řadu také čištění a údržba. Pravidelně je potřeba přidávat různé přípravky ať už ve formě tablet nebo rozpustného přípravku, abychom se mohli koupat po celou sezónu a čistotu vodu nepodcenili, nikdo by se přeci nechtěl koupat v nějaké žumpě, proto je potřeba vodu udržovat v jejich optimálních podmínkách a hlídat různé hodnoty například i ph.

děti bazén

Potřebujete vyčistit bazén? Objevují se vám tam nepěkné věci a vy už pomalu začínáte pochybovat, že je všechno v pořádku? V tom případě je jistě ten správný čas na vyčištění, možná i na údržbu, v opačném případě, pokud stačí přilít trochu více přípravku, všechno napraví chemie do bazénu Chlorito.

Pod názvem chemie do bazénu v dnešní době najdete desítky různých přípravků. Některé dokonce nemusí tak úplně být „chemií“. Můžete například přidávat i mořskou sůl, která se postará o to, aby voda měla optimální podmínky, a vám to bude připadat, jako kdybyste si užívali dovolenou někde u moře. Slaná voda navíc blahodárně působí na pokožku a na naše tělo.

bazén lehátko

Mezi další běžné přípravky se řadí tablety například 3v1 nebo 5v1, které mají za úkol likvidovat jak choroboplodné zárodky, tak počáteční růst řas a sinic, optimalizují hodnoty ph, přidávají potřebný chlor k vyčištění a mnoho dalšího.

Nesmíme zapomínat ani na různé přípravky typu chlor šok, které pomohou v případě, že potřebujete velký zásah a už si s vodou nevíte rady. Mezi další se řadí algicidy. Slouží k prevenci před řasami a sinicemi, které se ve vodě tak rády tvoří. Všímat bychom si měli i hodnot ph, které jsou úzce spjaty i s pokožkou naší kůže. K optimalizaci stačí přidávat přípravky ph minus nebo plus.

Není to žádná věda, vždy se dá pořídit to, co zrovna potřebujete. Pravidelně přidávejte základní druhy přípravků, aby voda byla čistá a „zdravá“ a neměli byste mít žádné větší problémy s koupáním po celou sezónu.