Dům nebo byt jako investice? Ano!

K tomu, abyste si pořídili mobilní dům vám stačí kousek vlastní zahrady, podnikatelský duch nebo touha po dalším příjmu. Taková investice se vám vyplatí jako málo co.
elektronický obchod
Jak rychle se vám investice mohou vrátit?
Podle studií některých společností, které se věnují právě prodeji mobilních domů, se vám může investice vrátit i během dvou let. Samozřejmě v případě, že takové bydlení budete pronajímat.
Uvědomme si, že doba návratnosti investice se bude odvíjet od toho, zda budete pronajímat dům po celý rok či typicky jen v letní nebo zimní sezoně či přes různé svátky. Právě podle toho, jak hodně budete domek pronajímat, můžete si měsíčně přivydělat od 5.475 Kč do 22.584 Kč.
Určitě je potřeba myslet na to, že takový dům většinou nikdo z nás nekoupí za hotové či jednou platbou, ale budeme zatížení například hypotékou. Proto vždy počítejte s tím, že v měsících, kdy nebudete mít domek pronajmutí, budete muset ze svých vlastních příjmů hradit splátky.
Jak na pronájem?
Jako první je potřeba tedy pořídit nemovitost a dále udělat maximum pro to, abyste sehnali lidi, kteří zde budou využívat právě vámi nabízené pronájmy. Za tímto účelem je tedy vhodné si pořídit webové stránky, aby si každý zájemce mohl dům prohlédnout.
Ještě mnohem důležitější však může být prezentace na portálech nabízejících ubytování. Na takových portálech máte v podstatě již zařízenou reklamu, protože je navštěvuje díky jejich marketingu poměrně velká řádka lidí vyhledávajících právě ubytovací služby.
prodej on-line
A co dál?
V momentě, kdy se vám zaplatí hypotéka na mobilní bydlení, určitě budete uvažovat, co dál. Samozřejmě, pokud již máte klientelu, můžete v podnikání s pronájmem prostor pokračovat. Není výjimkou, že se mobilní domy využívají i jako kanceláře či provozovny, takže je tu možnost sehnat i klienty, kteří budou využívat potom domek celoročně za takovým účelem. V každém případě, lze dům prodat či se do něj osobně nastěhovat, ušetřit tak další finance za doposud nákladné bydlení.

5/5 - (1 vote)