Jak si vytvořit vlastní web

Není třeba říkat, že internet je místem nekonečných možností. A lidé jich rozhodně hodlají využít. A jednou z nich je mít vlastní internetovou stránku. To platí nejen pro firmy, kterým web pomůže získat další zákazníky, ale také pro běžné lidi, kteří tímto chtějí získat popularitu. Jistě, touha mít vlastní web se podstatně snížila s nástupem sociálních sítí, které umožňují v podstatě instantní komunikaci a navíc zajišťují, že vaši přátelé nemusí váš profil pravidelně navštěvovat, aby vaše příspěvky viděli. Přesto není pochyb, že klasický web má své kouzlo a výhody.

 

různé šablony webů

 

Zde je však problém s tím, že většina lidí má zakořeněnou představu, že tvorba internetové stránky je složitý proces, ke kterému je potřeba vyznat se v některém z programovacích jazyků. Tak tomu však již dlouhou dobu není. Existuje mnoho hostingů, které vám umožní vytvořit si zdarma vlastní internetovou stránku. Její nastavování je pak velice jednoduché, ačkoliv jste poněkud omezeni předem danými šablonami. Přesto ji můžete upravovat v poměrně značném rozsahu.

 

otevřený vyhledávač Google

 

Navíc zde také najdeme možnost sledování statistik, jako je například její návštěvnost v jednotlivých dnech, což je pro nás důležité. Podle ní se totiž posuzuje její popularita. Ovšem, jak se říká, nic není zadarmo. A to platí i zde. V tomto případě se musíte smířit s tím, že na váš web budou umístěny reklamy, nad nimiž nebudete mít žádnou kontrolu, ať už co do jejich obsahu tak do rozmístění. O tom, že mohou působit rušivě, asi není třeba hovořit. Samozřejmě se jich můžeme zbavit, a to tím, že si zakoupíme prémiový balíček. Jedná se o předplacenou službu, kdy se nejen odstraní reklamy, ale také získáme mnohem více možností, jak náš web upravovat. Jak je vidět, peníze ani znalosti kódování nejsou k vytvoření webu potřeba. Otázkou však je, do jaké míry jej dokážeme zpopularizovat, a zda nám skutečně pomůže.

Posted in: Web