Virtuálně přítomen

Dnes už zvládne každý mobil přenést nejen zvuk, ale i obraz. To už není žádná věda, jako to byla například ještě před deseti lety. Technologie šly ohromně dopředu a s tou novou vlnou nejrůznějších vychytávek přišla taky konečně virtuální realita – něco, na co se těšili geekové celé generace. Letos byly spuštěny první servery, kde bylo možné připojit se se svými VR brýlemi a vstupovat do místností libovolného výběru, přesně jako ve sci-fi filmech.

ve virtuální realitě

Je to budoucnost?

No to se neví, protože dnes je VR stále ještě v plenkách a doposud neznáme pravý skrytý potenciál, který může tato technologie skrývat. Už jen to, že potřebujete speciální brýle a nějakou tu aparaturu k počítači trochu zmírňuje vlnu nadšení, avšak nebudeme lhát, už jen to, že se vlastníma očima porozhlédnete po virtuální realitě je samo o sobě zázrak.

v San Franciscu

Světem spolu s internetem

Samozřejmě, že se už dnes experimentuje s trochu pokročilejšími technologiemi, než je VR, už jen to, že je tak nějak veřejně dostupná nebo alespoň, že se dá koupit v běžném elektru, už z ní činí dá se říct docela běžnou technologii, pomineme-li fakt, že drtivá většina ji ještě v životě neviděla – ani v těch nejrozvinutějších zemích světa. Pořád je to určeno pouze pro úzkou skupinu osob, které na to mají počítač a také rychlost internetu, která je při přenosu tak velkého obnosu dat velmi důležitá. Pokud tedy máte nějaké to „horské připojení“, zrovna si na VR v chatovacích místnostech nepochutnáte. Možná je to jen takový malý stupínek, od kterého se lidstvo s technikou odstřelí a za pár let si už na VR nikdo nevzpomene.

ilustrave virtuální realita

Stejný osud ostatně měly například chytré hodinky nebo brýle, ty měly být taky budoucností, ale co si budeme namlouvat, zas takovým ternem se nikdy nestaly. Čeká VR podobný osud anebo se s touto technologií dostaneme mnohem dál? Samozřejmě, jestli chcete zažít, jak to vypadá v takové holé VR realitě, stačí si zajít do nejbližší laser game arény ve městě a dostanete se alespoň k tomu, jak to tak nějak vypadá.

4.5/5 - (2 votes)
Posted in: Web