Luxusní rohová sedačka z přepravních palet

Palety postavené na sebe, případně navíc obložené dřevem vypadají zajímavě, jestliže věnujete dostatek času jejich povrchové úpravě. O paletách je dobře známo, že unesou i velmi těžký náklad mnoha stovek kilogramů a tak máte pokaždé jistotu, že se pod vámi konstrukce nerozloží jako domeček z karet. A právě stabilita, bezpečí a dostatečná pevnost i ve chvíli, kdy na sedačce skotačí děti anebo velcí psi, je důvodem, proč vzrůstá jejich obliba.

přepravní paleta

My bychom se však rádi nyní zaměřili na zmiňovaný povrch. Jestliže jde o stavební či přepravní palety z masivního dřeva, to je vždy dobře proschlé, nařezané v potřebné tloušťce, zbavené kůry a bez prasklin či dalších závažných pevnostních vad. Materiál vypadá dobře již na první pohled, stačí jej dobře vybrousit a opatřit nátěrem a máte doma výrobek jedinečný, zhotovený podle vašich vlastních představ a požadavků. Jakou povrchovou úpravu tedy zvolit?

ferda mravenec na paletách

Bezbarvý lak – ten volte tehdy, jde-li např. o pěknou strukturu letokruhů, což je např. u borovice, smrku a exotických dřevin. Když potřebujete, aby bylo dřevo dobře odolné vůči poškrábání a vrypům, zkuste to s dvousložkovým epoxidovým lakem.

Lazurovací laky – odstínů vodou ředitelných lazur existuje mnoho, nechte si zaslat vzorkovník a podle toho se rozhodujte. Správně zvolená lazura může z obyčejných palet vytvořit dojem až luxusní, který převáží některé drahé kusy nábytku ze specializovaných prodejen.

Vodou ředitelné či syntetické emaily – k takovému řešení se odhodlávají lidé, kteří milují kontrastní barvy. Kupříkladu ve chvíli, kdy si pořizujete potah sedáků v pastelových barvách, řekněme fialové, hráškově zelené, azurově modré, sytě červené atd. K těmto potahům se nejlépe hodí čistě bílý email – matný i lesklý. Barevné emaily na paletě se zas hodí k bílému nebo krémovému potahu. Další výhodou emailů je zakrytí nevzhledného povrchu palet, což bývá v případě, že jde o přepravky znečištěné, které nelze snadno na povrchu vybrousit.

4.5/5 - (6 votes)