Trh s realitami

Odhad nemovitosti a cena Posudkyostrava je někdy velmi složité, protože mnoho lidí doslova odsuzuje odhadce. Jsou na to dvě póly, kdy jedna strana odhadce nemovitosti miluje a jedna strana zase odhadce nemovitostí nesnáší. A víte proč? Jistě si to dokážete odvodit samozřejmě sami. Tak například si představte, že prodáváte dům a vůbec nevíte, kolik ten váš dům má stát peněz. Odhad nemovitosti a cena je tady na prvním místě, ale vy se ještě dokážete zeptat sama sebe, kolik byste byla ochotná za ten dm dát. Milion? Milion a půl nebo dokonce dva miliony? Vidíte to? Ty velké rozdíly? Rozdíl byl skoro milion a vy si myslíte, že nepotřebujete nějakého specialistu na odhad nemovitosti a cenu, aby určil? Myslím, že pokud nejste pevně rozhodnutí, jakou cenu za nemovitost chcete, tak nemá cenu se snažit ani něco prodat. Je mi totiž úplně jasné, že když prodáváte barák, tak si nastavíte cenu spíše vysoko. A bude to vyšší cena, než třeba dům má hodnotu.

Je libo dům na klíč?

Někdy ta hodnota je bohužel nízká a majitel nemovitosti si pak říká, že odhadce nemovitostí je suchar, že vám dal o půl milionu nižší odhad. A víte proč? Protože k tomu domu nebo baráku máte nějaký osobní cit a nejde vám přes srdce, že se ho zbavíte jen tak levně. Jenže mi věřte, že takto to ve světě realit nefunguje.

Reality na trhu vedou.

Odhad nemovitosti a cena se určuje pouze jako nemovitost, jako hodnota domu a necení se nějaký cit nebo vzpomínky. Bohužel, já sice chápu, že rodina a rodinný domek je moc velká vzpomínka, ale věřte, že takhle to má někdy opravdu každý. Já jsem taky byla v podobné situaci, když se naši rozváděli. Byla jsem hodně zklamaná z toho, že už nebudu mít vlastní pokojíček a že se budu dělit o jeden malý pokojík se sestrou, která je o šest let starší. bylo to peklo. Nicméně odhad nemovitosti a cena je opravdu na místě a všem to doporučuji a bude klid na obou stranách. Proto se nebojte a věřte odborníkům. Nic se vám nestane a budete mít alespoň tak dokonalý odhad a nemusíte se pak s nikým hádat o cenu.