Už žádné zbytečné nákupy!

Já sama jsem s tímhle bojovala. A proto můžu říci, že takováto situace se dá zvládnout. A ani to není tak těžké. Jen to musíte malinko trénovat. Ale to v podstatě všechno, protože pokud nebudete na sobě pracovat, nikam se v životě neposunete.
Tou nejlehčí a nejzákladnější odpovědí je sebeovládání.

žena před tabulí

Sebeovládání

Jak používat sebeovládání v obchodě? Troufám si tvrdit, že již Vám to došlo. Nesmíte se nechat ovlivnit reklamou, touhou očí či těla. Zní to krutě, ale musíte být na sebe přísní. Říct si: Ne, tuhle věc nepotřebuju, ani nad její koupí nebudu uvažovat.

Seznam

Pokud zrovna nevlastníte sebeovládání, jsou dvě možnosti. Buď na něm začít pracovat anebo si udělat seznam jenom těch věcí, které si chcete koupit. Ale v podstatě i u tohoto musíte projevovat sebeovládání. A to tím způsobem, že se budete pevně držet tohoto seznamu. Možná si říkáte, že to není tak těžké, tím pádem Vám doporučuji si to zkusit. Zdá se to celkem v pohodě, ale jakmile vlezete do obchodu, kde mají velké slevy, možná už vám to tak lehké nepřijde.
nákupní seznam

Přesný obnos peněz

Právě si asi říkáte: Cože? Ale já to myslím vážně. Do obchodu si berte jen přesný obnos peněz na ty nejdůležitější věci, a tudíž už Vám nezbyde na takové ty zbytečnosti. A pokud budete mít doma výčitky svědomí, že jste si nekoupili to, co se Vám jen líbilo, řekněte si: Sice jsem si to nekoupil/a, ale zato mi zbylo více peněz a můžu je třeba příště utratit za něco důležitějšího.

Kamaráda s sebou

Pokud máte přísného a tvrdého kamaráda, vezměte ho sebou. Pomůže Vám držet se jen těch nejdůležitějších věcí na koupi. Ale opatrně s výběrem takového přítele. Pokud neumí nakupovat stejně jako vy, radši ho s sebou neberte. To jen v případě, že chcete utratit peníze za zbytečnosti.
Ten pocit, když překonáte svůj chtíč, je k nezaplacení. Věřte mi.

A zlatá rada na závěr…

Pokud Vám nevadí, že se Vám válí hromada věcí, které jste si jen tak náhodou koupili v obchodě, nemůže Vám tento článek sloužit.

5/5 - (2 votes)