Výbava pro mimčo

Dnes obchody nabízí opravdu všechno, na co si jen člověk vzpomene. A to hlavně pro děti. Pokud už dítě máte, víte dobře, co všechno potřebuje a co je naopak naprosto zbytečné. Ale ti, kdo na příchod svého prvního potomka teprve čekají, v tom musí mít tak trochu zmatek. Co tedy pořídit ? Začít byste měli oblečením, na prvním místě, a nejen u něj, je kvalitní materiál. Vše co koupíte, by mělo být takové, aby se dalo i různě kombinovat.

prádelní šňůra pro děti

Nekupujte zbytečně hodně, protože děti po narození opravdu rostou jako z vody a nestačí tak nakoupené oblečení unosit. Pořiďte zhruba sedm kousků bodíček, některá mohou být s krátkým a některá dlouhým rukávem. K bodíčkům pak kupte stejný počet dupaček, ideální jsou ty, které zakrývají záda a nehrozí při pohybu děťátka, že se mu shrnou. Guma v pase by měla být hodně elastická, v žádném případě by neměla škrtit.

Na noc jsou ideálním kouskem overaly, přebalování je pak velice jednoduché a hlavně rychlé. Rozepínání mají buď po celé délce, nebo jen v oblasti nožiček. Tři kusy vám budou stačit. Podobně je tomu s kabátky, ty jsou přeci jen u malých dětí praktičtější než svetry nebo mikiny, které se natahují přes hlavu. Ať v létě nebo v zimě, dítě musí mít chráněnou hlavu, podle ročního období volte pokrývku hlavy, která chrání buď před chladem, nebo naopak slouží jako ochrana před sluncem. U novorozenců se doporučují i z lehčího materiálu na noční nošení.
mimčo s hračkou

Malé děti se během noci hodně pohybují, proto se dost často stane, že spí odkryté, pro tyto případy je dobré pořídit vak na spaní, vybírejte s ohledem na roční dobu a dostatek volného prostoru při pohybu nohou. Z drobných doplňků pak nezapomeňte pořídit rukavice a ponožky.

Do postýlky vám bude stačit dvoje povlečení vč. prostěradla a alespoň dvě zavinovačky. Pokud si přeci jen výběrem nebudete jistí, určitě vám dobrou radou přispějí zkušené maminky.

4/5 - (1 vote)