6 nejzvláštnějších rallye světa

Crumball Rallye 2018
Crumball Rallye je závodem starších automobilů, které by neměly přesáhnout hodnotu 200 liber. Probíhá několikrát do roka na různých místech světa. Své auto upravujete podle zadaného tématu. Příkladem může být letošní závod, kterému vévodí téma filmu Mission Impossible a vede přes Francii, Švýcarsko, Itálii, Rakousko a končí v Praze, kde se film MI natáčel. Pro tento závod potřebujete smysl pro dobrodružství, smysl pro humor a nářadí.
rikša show
Rickshaw Challenge
V této indické výzvě pojedete v rikšách na třech kolech Indií. Neuvěřitelný zážitek, opět velmi vydařené závody pro pohodové lidi, kteří často vyráží i v různých kostýmech. Rikšu si samozřejmě můžete půjčit a pustit se směle do závodu a užít si závěrečnou party.
Mil Millas Sport (Argentina)
Nepatří mezi nejzvláštnější, ale rozhodně mezi nejhezčí rallye světa. Závod probíhá v jezerní části Patagonie. Závodu se účastní klasická auta s datem výroby před rokem 1980 a během třídenní cesty si užíváte krásných výhledů, prázdných silnic a ještě k tomu lázní a dobrého vína.
Mongolská Rallye
Tento závod bývá často popisován jako největší dobrodružství světa a nejspíš právem. Vede totiž z Anglie do Mongolska a to konkrétně z Hyde Park do Ulánbátaru. Tuto deset tisíc mil dlouhou cestu můžete absolvovat v autě do 1200 kubických centimetrů. Tím pádem je pro vás výzvou ne zvítězit, ale závod dokončit.
bílé auto
Plymouth-Banjul Challenge
Závod je veden původní cestou dakarské rallye. 42 týmů míří jižně přes Maroko, Mauritánii a Senegal, přes Saharskou poušť až do Banjulu, hlavního města Gambie. V této soutěži se se svým plechovým miláčkem musíte rozloučit. Je totiž věnován na charitu.
Sturgis motocyklová rallye
Spojené Státy Americké mají také rozhodně co nabídnout. Každý rok se v severní Dakotě ve městě Sturgis koná motocyklový svátek, který je spojený i s velkým festivalem, prodejními akcemi apod. Tady si fandové motocyklů přijdou rozhodně na své. 

5/5 - (1 vote)