Užijte si kvalitního zvuku díky systému 5.1

Tento zvuk je tzv. pětbodový a je označován jako prostorový. Nejčastěji se používá v domácím kině. Všechny systémy 5.1 mají přední levý a pravý kanál, středový kanál, dva prostorové kanály a kanál s nízkofrekvenčním efektem určený pro subwoofer.
Subwoofer je basový reproduktor.
woofer reproduktory.png
Pravda ovšem je, že zvukoví inženýři tvrdí, že lidské ucho je schopné rozeznávat více zvuků, než systém 5.1 nabízí.
5.1 kanálový prostorový zvu, který se již před několika desítkami let stal měřítkem pro zvuk domácího kina a nabízí mnohem lepší a uklidňující zvukové vnímání než klasické dvoukanálové stereo.
V polovině 90. let se začal objevovat ve formách Dolby Digital AC3 a DTS. Například Jurský park. Ten je možné shlédnout jak ve verzi AC3, tak DTS.
Pro hraní her je skvělé použít takový systém, který dokáže oživit i vaše starší hry. Například režim Dual Matrix vykouzlí z obyčejných dvoukanálových stereofonních zdrojů prostorový zvuk 5.1.
Kupte si bezdrátový systém. Jeho instalaci zvládne opravdu každý. Stačí jen zapojit do zásuvky a reproduktory se automaticky bezdrátově propojí.
Můžete si kdykoliv nastavit režim zvuku a budete mít pocit, že jste přímým účastníkem děje.
Je ale také důležité, abyste si pořídili systém vhodný do vašeho pokoje. Záleží na jeho velikosti. Pokud v menší místnosti dáte reproduktory blízko monitoru, nebo televizoru, tak působením silného magnetického pole vyzařovaného reproduktory, může dojít k rušení obrazu.
auto reproduktor.jpg
Cenově dostupné jsou reproduktory, které díky systému 5.1 vás překvapí svým jedinečným zvukem při filmech, poslechu hudby, či hraní her. Jestliže jsou součástí systému dolů směřující subwoofer a reproduktory vybavené technologií Creative DSE, které produkují výraznější a hlasitější středobasy, budete si naplno užívat.
Ano, není to úplně levná záležitost, ale jestli toužíte mít doma vlastní kino, neváhejte, kupte a užijte si kvalitního zvuku.

5/5 - (1 vote)