Velkoformátová dlažba je současným trendem v bydlení

Velké dlaždice jsou v současné době v interiéru velice populární. Je možné je umisťovat nejenom do koupelen, ale i do ostatních částí bytu, či domu. A to nejen na podlahy, ale i na stěny místností. Vhodně volený dekor dlaždic tyto místnosti nejenom ozvláštní, ale zároveň také zvětší. Velkoformátové dlaždice se v současnosti dávají na stěny obývacích pokojů, jídelen, ale i ložnic. Není žádné omezení, hodí se všude, kde se vám budou líbit.
keramické obklady

Optický klam

Tato velkoformátová dlažba se dříve používala převážně ve velikých prostorách, jako jsou komerční objekty, větší koupelny, obchodní centra a haly. V současnosti se s nimi však můžeme setkávat i v menších koupelnách. Ty je možné potom pomocí vhodné zvolených dlaždic opticky zvětšit. Skvěle vypadá, když jsou tyto veliké dlaždice položeny jak na podlaze, tak také na zdech. Absolutním hitem jsou motivy dlaždic, které imitují přírodní materiály. Z těch je ve vidění například:
§  dřevo
§  kámen
§  mramor
 
v  Mezi jednu z největších výhod velkoformátové dlažby se počítá fakt, že má pouze minimum spár. Tato skutečnost bývá oceňována zejména v koupelnách, kde mohou být spáry kvůli vlhkosti napadány plísněmi.
v  Mezi další skutečnosti patří, že velkoformátová dlažba dokáže ovlivnit vzhled interiéru. Z tohoto důvodu je třeba si při výběru dlažby pořádně promyslet, kam ji vlastně zamýšlíme umístit. Následně na to pak zohledňujeme vzhled a výběr dlaždic. Je třeba myslet také na to, že nejenom barva a dekor, ale i materiál dlažby maximálně ovlivní konečný vzhled interiéru. Jako nejvhodnější varianta výběru se tedy jeví jednotný dekor dlaždic na podlahu i na stěny.
keramické dlaždice

Jednota

Jednotný dekor velkoformátové dlažby na podlaze i na stěnách interiéru se osvědčuje i v menších místnostech, které se tímto opticky zvětší.

5/5 - (1 vote)