Penízea zase ty peníze. Neustále opakované téma. Máte jich dostatek nebo ne? Co děláte pro to, abyste jich měli tolik, kolik potřebujete nebo chcete? V současně době je poměrně jednoduché získat finanční prostředky odjinud, než ze svých úspor.  Velmi dostupné a poměrně oblíbené jsou také kreditní karty nebo kontokorenty. V televizi, na internetu, ale i v rádiích se neustále objevují nabídky na půjčky a to i ty nebankovní, půjčí vám na cokoliv a je to opravdu jednoduché. Kolikrát nemusíte ani nijak složitě dokazovat své měsíční příjmy a půjčí vám. To ovšem bývá většinou problém, který následně vede k insolvenci a co hůře, později až k exekuci. Tam to ale už nejde vzít zpět.
samostatná žárovka.jpg

Velkým trendem je také půjčování od kamarádů nebo do členů z rodiny, tam se přeci nic nestane, když jeden měsíc nezaplatíte, ale omyl. Velmi často to dělá mezi lidmi rozbroje a zřídka to končí zbytečnými neshody, kdy končí kamarádství nebo jsou zpřetrhané rodinné vztahy.

Přemýšleli jste někdy nad tím,https://www.tagger.cz/jak-vyjit-s-penezi, které jste si schopni vydělat sami? Není to tak jednoduché, ale dokáže to každý. Jen je nutné se zamyslet nad tím, za co vlastně utrácíte a zda je to nezbytně nutné, případně poohlédnout se po levnější variantě. Zde je zejména o to, pokud třeba zbytečně utrácíte za oblečení, kosmetiku a jiné, ale to si musí šáhnout do svědomí každý sám. Zde je také poměrně náročně umět si něco odepřít,ušetřit a nechat prostředky třeba na horší časy.
součet za nákup.jpg

Hospodaření s vlastními prostředky nás ve škole nikdo nenaučí, to se člověk naučí až sám, respektive život ho to naučí. Někdo se tomu postaví a dokáže to, někdo naopak volí jednodušší cestu a to formou půjček. Dokážou však takoví lidé ale v klidu usnout? Jak se jim asi tak žije za cizí peníze? Je to jako droga? Půjčí si jednou, splatí a vidí, že to jde? Copak se jim asi honí hlavou?


 

Jak vyjít s penězi
4.5 (89.23%)13