Jak vyjít s penězi

Penízea zase ty peníze. Neustále opakované téma. Máte jich dostatek nebo ne? Co děláte pro to, abyste jich měli tolik, kolik potřebujete nebo chcete? V současně době je poměrně jednoduché získat finanční prostředky odjinud, než ze svých úspor. Velmi dostupné a poměrně oblíbené jsou také kreditní karty nebo kontokorenty. V televizi, na internetu, ale i v rádiích se neustále objevují nabídky na půjčky a to i ty nebankovní, půjčí vám na cokoliv a je to opravdu jednoduché. Kolikrát nemusíte ani nijak složitě dokazovat své měsíční příjmy a půjčí vám. To ovšem bývá většinou problém, který následně vede k insolvenci a co hůře, později až k exekuci. Tam to ale už nejde vzít zpět.
samostatná žárovka.jpg
Velkým trendem je také půjčování od kamarádů nebo do členů z rodiny, tam se přeci nic nestane, když jeden měsíc nezaplatíte, ale omyl. Velmi často to dělá mezi lidmi rozbroje a zřídka to končí zbytečnými neshody, kdy končí kamarádství nebo jsou zpřetrhané rodinné vztahy.
Přemýšleli jste někdy nad tím,, které jste si schopni vydělat sami? Není to tak jednoduché, ale dokáže to každý. Jen je nutné se zamyslet nad tím, za co vlastně utrácíte a zda je to nezbytně nutné, případně poohlédnout se po levnější variantě. Zde je zejména o to, pokud třeba zbytečně utrácíte za oblečení, kosmetiku a jiné, ale to si musí šáhnout do svědomí každý sám. Zde je také poměrně náročně umět si něco odepřít,ušetřit a nechat prostředky třeba na horší časy.
součet za nákup.jpg
Hospodaření s vlastními prostředky nás ve škole nikdo nenaučí, to se člověk naučí až sám, respektive život ho to naučí. Někdo se tomu postaví a dokáže to, někdo naopak volí jednodušší cestu a to formou půjček. Dokážou však takoví lidé ale v klidu usnout? Jak se jim asi tak žije za cizí peníze? Je to jako droga? Půjčí si jednou, splatí a vidí, že to jde? Copak se jim asi honí hlavou?

5/5 - (1 vote)