Pojištění na cestách za hranicemi republiky má svůj význam

Co je v pojistné smlouvě psáno, to je dáno. Je až s podivem, že většina lidí se při sjednávání pojistné smlouvy cestovního pojištění informuje o jeho detailech jen okrajově. Buď je nebaví číst sáhodlouhé litanie, které jsou beztak „k ničemu“, anebo se zájmem sledují působivý úsměv a šarm pojišťovací poradkyně, a představují si ji vedle sebe na pohodlném lůžku. A pokud je poradkyně šikovná, nabídne vám i nadstandardní služby ve formě rodinného pojištění, nebo ročního pojistného.
duhová koule

Roční pojistné

Vyplácí se lidem, kteří cestují do zahraničí pravidelně a poměrně často, anebo na delší dobu. Jde o speciální službu, která se uzavírá na jeden rok, a jsou do ní zahrnuty veškeré výjezdy za hranice České republiky. Dokonce i ty jednodenní, nebo několikahodinové – příhraniční. Máte tak klid po celou dobu a nemusíte neustále řešit návštěvy pobočky pojišťovny. Většinou je tato služba i levnější, ostatně jako u každého ročního předplatného.
Omezení se může týkat pouze jednorázových pobytů, jejichž délka přesáhne dva kalendářní měsíce, záleží ovšem na individuální nabídce pojišťovny. Limitní mohou být také území, na která se pojistky vztahují. Většinou se jedná o pojistky typu „Evropa“ anebo „svět“. Ale někdy se setkáte se speciální nabídkou pro Slovensko, nebo pro USA. Pojišťovny také mívají seznam rizikových míst, kde pojistky neplatí vůbec, jsou to většinou endemity válečných zón, nebo oblasti se zvýšeným rizikem nákazy vysoce nakažlivých infekčních chorob. A jestliže se vydáváte za severní polární kruh, anebo do Antarktidy na speciální expedici, pojistná smlouva se dokáže přizpůsobit i tomuto individuálnímu řešení.
ozubená kola

Rodinná pojistka

Mladé páry s malými dětmi mohou využít výhod cestovního pojištění pro rodiny, která jsou koncipována jako výhodné balíčky pro tří, čtyř, nebo vícečlennou rodinu. Základ tvoří úrazová pojistka spolu s pojištěním zavazadel, součástí bývá i asistenční služba tlumočnická nebo právnická. Pokud cestujete např. k moři na vlastní pěst, pouze osobním automobilem, měli byste mít jakousi záruku alespoň touto formou. Přece jen je rozdíl vydat se na zájezd s cestovní kanceláří, kde se o vás cestovka postará od A do Z, a mezi jízdou napříč Itálií a Rakouskem s karavanem, kde si musíte poradit sami v každé situaci.

5/5 - (1 vote)